4 Kasım 2013 Pazartesi

YENİ BİR HAYATA, HAZIR MISINIZ?? BAŞLIYORUM !!

Tatil bitti, hep aynı hüsranla yurda döndüm, peki neler oldu yolda?


Buraya gelene kadar çok mücadele verdim, Kilo aldım verdim aldım verdim, pik yapmış olan bedenimle başbaşa kaldım. Dinledim, mücadele ettim, irademi kaybettim, geri kazandım ama sonra kendime tekrar inanmaya karar verdim ve yola çıktım. Karşınız son derece tombik bir kuğu olarak, gardırobundaki kıyafetlerin sadece %5'ini giyebilen bir kuğu olarak karşınızdayım. Olsun varsın şimdilik durum bu olsun, kısa da bir bilgi ilişmiş olsun.
Kısa bir tatilin ardından, enerji depolayarak ve çokça kendime inanarak yola çıktım. Son 900km yazdığımda ciddiydim. Artık yeni bir başlangıç yaptım. Yenilgiler, başarısız pazartesiler ve hatta mükemmel tatlılar bile ardımda kaldı. Hiç bir şey için geç olmadığını, hala değişebileceğimi ve hayalimdeki ben'e geri dönebileceğimi biliyordum.
Yolum çoook uzun, 900km falan değil, aylar belki de yıllar ama inanıyorum bu yola ve irademe. Ben ki yıllardır kendimi değiştirmek için didinip durdum, daha sakin daha olgun daha mantıklı olabilmek ve artık üzülmemek adına elimden geleni yapmış ama başaramamıştım. Oysa en büyük değişimi ruhumda yarattım, aslında başardım ben büyük kısmını.


Sesimi, duygularımı ve kırılganlıklarımı kontrol etmeyi, affetmeyi öğrenen bu ruhuma sizlerde şahit oldunuz, ruhumu yeniledim, yepyeni bir kuğu oldum. En zor kısmı atlattım şimdi sıra geldi bedenime. Evet açlık, tatlı ve hatta karbonhidrat krizleri de hafife alınacak sorunlar değil ama bunların yanında lafı olmaz. Tatilden döner dönmez odamı, eşyalarımı ve buzdolabını temizledim. İşlerimi rayına oturttum ve kendime ayırabileceğim zamanları planladım, ayarladım, son tatlımı yedim keyifle, doktoruma gittim mini check-up bile yaptırdım (sonuç: hoşçakal kafein ve kilolar dedi doktorum). Hazır ve Nazır bir şekilde aranıza bu sefer bedenimi değiştirmek için döndüm.


Eşim bile 'Bizler inandık siz de inannnnnn!!!' diye tezahürat yapıyor, o derece olaya konsantre olmuş durumdayız. Biz hazırız, kendim şahsım ve bedenim, hatta düştüğümde umudumu kaybettiğimde elimden tutup çekecek olan eşim de hazır, peki siz bu serüvene hazır mısınız?Sevgiler, öpücüklerHiç yorum yok:

Yorum Gönder