2 Aralık 2013 Pazartesi

VÜCUT TİPİNE GÖRE GİYİNME SORUNSALI: BEL VE GÖBEK BÖLGESİ


Vücut tipine göre giyinmenin kuralları her yerde yazılıdır sanırım. Bel bölgesi sorunluysa nasıl giyinmeli, bacak kalınsa nelere dikkat edilmeli, vs. Enine çizgilerden kaçmamız, göbek sorunu yaşıyorsak bol üstler giymemiz gerektiğini muhtemelen hepimiz ezberledik. Ben biraz bunun dışına çıkmak istedim. Hissetmenin kuralı olmadığı gibi giyinmenin de çok kuralı yoktur. Bunları size sadece tombik bir kuğu olarak değil aynı zamanda eğitimi de moda üzerine olan bir kuğu vasfıyla söylemekteyim. Ancak elbette bazı ufak ip uçları yok değil, yani siz normalde 48 beden giyiyor olabilirsiniz ancak tarzınız ve minik hilelerle bu görüntüyü 44 beden gibi göstermek mümkün. Peki nasıl mı? İşte başlıyoruz.


Öncelikle ne kadar bol ve salaş giyinirseniz o kadar geniş ve hantal bir görüntü elde edersiniz. İşin püf noktası sarıp sarmalanmak değil, doğru kombinlerle jilet gibi bir görüntüye kavuşmakta.

Öncelikle şu enine çizgi olayını silmekle başlayalım. Göbek ve bel bölgenizde problem varsa çok bol giyinmemeli, dökümlü veya hafif üste oturan modelleri tercih etmelisiniz. Böylelikle enine çizgili bile giyebilirsiniz.    A kesim etek ve üzerine kombinleyeceğiniz v yaka bluz hem silüetinizi uzatır hem de vücut orantısını güçlendirir. Bu noktada bluzun desensiz veya az desenli olması önemlidir.Kemerli veya üzerine hafifçe oturan elbiseler spor şık veya şık görünmenizi sağlayacaktır. Opak çorap ve hafif topuklu ile desteklerseniz akşam için de kullanılabilir. Bu noktada büyük desen, şekil, renkli  ve karmaşıklık kişiyi daha kilolu gösterir tabusunu darmadağın etmek istiyorum. Doğru elbiseyi seçerseniz istediğiniz deseni giyebilirsiniz. Kim tutar sizi, hahayyyt.

               

                                   


          

Gömlek içerisine giyeceğiniz ince bir atlet veya top ile göbek bölgesini gizleyebilir, cigarette pantolon veya kick flare diye tabir edilen hafif geniş paça kotlarla kombinliyebilirsiniz. Özellikle içinize seçtiğiniz atlet korsajlı veya biraz sıkı olursa çok daha ince görünmenizi sağlar. Bu tip spor&şık kıyafetin altına 8 cm geçmeyen kalın topuklu, hafif yuvarlak burunlu botlar öneririm. 

       

                                

      

                                           

Farklı modeller denemekten çekinmeyin, 'bana yakışmaz' demek artık eski moda =) Hiç rahat edemeyeceğinizi düşüyorsanız ama içinizden o eteği giymek geçiyorsa uzun hırka sihrini kullanın. Hem sizi ört-bas  edecek hem de görüntünüzü bozmayacak. Aman haa post gibi kalın bir şey olmasın.


                 

                 

                                     

Gece katılacağınız bir davet, düğün, nişan ne bileyim hayırlı bir işte görev varsa işte en sıkıntılı o olur. İnsan içine, daha doğrusu o kadar süslenmiş insan içine çıkmak birazcık stres yaratıyorsa artık rahatlama zamanı. Her ne olursa olsun sizin güzelliğinizi ve öz güveninizi bel bölgenizdeki yağlar engelleyemez. O yüzden şimdi biraz gülme zamanı. 

Hatırlatma: Siyah evet zayıf gösterir ama her siyah değil. Bazen olduğunuzdan daha kilolu gözükmenize neden olabilir. Ayrıca çok rica ediyorum 38 bedene düşene kadar kimse saten giymesin. Zaten ülkemizde saten kumaş oldukça kötü modellerde ve yanlış kuplarla kullanılıyor, siz de kurban gitmeyin.

            

                                 


          
Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder