17 Şubat 2012 Cuma

DERİN MEVZU: MAKYAJ

'Her kadının yanında mutlaka bir makyaj çantası vardır' diye konuya girme fikrim vardı ancak gördüm ki mevzu hep böyle başlıyor. Ama benim çantamda genelde makyaj malzemeleri kumsala yayılmış gibi dururlar. Aradığımı rötarlı olarak bulsam bile en azından allık ve rimel hep sabit yerlerinde, çünkü en çok onlara ihtiyacım oluyor. Onlarca ruj, kalem, allık dururken aylarca sadece bir ikisini kullanıp kutudaki diğer malzemelerimin kalbini kırıyorum. Üstelik daha bir tanesi bile bitmemişken gidip yenilerini alıyorum. Bütçe konusunda sanırım özel ders almalıyım, gidişat hiç iyi değil.

Dün eve doğru koşar adımlarla ilerlerken Mac'ın yanından geçiyordum, önce adımlarım yavaşladı sonra durma noktasına geldi, durdu, baktım baktım baktım. bu kadar baktıktan sonra bir 'merhaba' demek istedim.  Dedim ama biraz heyecanlanmışın sanırım, bağırarak söylemişim. Çalışan arkadaşların şaşkın bakışlarına maruz kalsamda sağolsunlar kibar davrandılar. Benden daha beterleri varmış demek.

Ufak çaplı bir alışveriş sonrasında evime mutlu mesud bir halde döndüm. Hala o neşeli ruh hali üzerimde. Yahu kadınları mutlu etmek ne kadar kolay, tüm işi karıştıran bu erkekler yoksa bizim katiyen bir kabahatimiz yok...

 İşte karşınızda 'Son Tombik Kuğu'nun Son Makyaj Poşeti'.

Mac MediumPlus  Studio Careblend/press

Bu sıkıştırılmış yeni pudram oldu. Yapısı oldukça ince, kapatıcı özelliği de var. Üstelik yüzümde kalıp gibi durmuyor. Doğal makyaj sevenler için ideal. Cilt rengimde bej tonları olduğu için bana bu hafif pembelik veren tonunu tavsiye ettiler. Ayrıca sanıldığı gibi renk denemesi bileğe değil çeneye yapılırmış. En doğru sonuç bu şekilde alınırmış. Aklımda!


Mac Lustre Lipstick Rouge A Levres / Lovelorn

Esmer tenli olduğum için genelde bu kadar açık pembe rujların bana yakışmadığını düşünürdüm ama bu ruj tüm fikrimi değiştir. Dudaklara önce çok az bir pudra uygulayıp sürüldüğünde hem kalıcılığı artıyor hem de ruj gerçek renginde görülüyor. Gündelik makyaj için yeni favori rujum budur.


MAC-Semi-Precious Mineralize EyeShadow / Blue Sheen

Sanata karşı ilgisi olan biri için bundan daha özel tasarlanmış bir far olabileceğini pek sanmıyorum. Kapağını açtığım andan itibaren gönlümü feth etti. Renklerin içiçe geçerek oluşturduğu ilüzyona kapıldım sanırım. Aslında gece makyajı için daha uygun olacağını düşünüyordum ama Mac makyözleri fikrimi yine yeniden değiştirdi. Farın yoğun rengi aslında fırçaya alınan miktara göre değişiyor. Üstelik cilt konusunda hassasiyeti olanlar içinde kullanımı uygun. Bundan sonra her gün bana Blue Sheen!!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder